Саакашвілі програв позов про незаконність його реадмісії до Польщі

Окружний адмінсуд Києва відмовив екс-голові Одеської ОДА Міхеілу Саакашвілі у задоволенні позову щодо визнання незаконними дій Державної міграційної служби з його реадмісії до Польщі.

Про це повідомляє прес-служба суду.

“Окружний адміністративний суд міста Києва, розглянувши адміністративну справу за позовом Міхеїла Саакашвілі до Державної міграційної служби України, Адміністрації державної прикордонної служби України, ухвалив рішення – відмовити Міхеїлу Саакашвілі у задоволенні позовних вимог”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Саакашвілі просив суд визнати незаконним рішення ДМС про його реадмісію до Республіки Польща, визнати незаконними дії ДМС та ДПС з реадмісії, а також позивач просив суд зобов’язати ДМС скасувати відповідне рішення.

У суді повідомляють, що фактичними обставинами справи встановлено, що 10 вересня 2017 року в пункті пропуску через державний кордон України “Шегині” Саакашвілі здійснив незаконний перетин державного кордону з Польщі в Україну без дозволу відповідних органів влади.

“Факт незаконного перетину державного кордону підтверджується судовими рішеннями, які набрали законної сили, а саме постановою Мостиського районного суду Львівської області, яка залишена без змін відповідною постановою апеляційного суду Львівської області”, – йдеться у повідомленні.

Окружним адміністративним судом міста Києва з наданих сторонами документів встановлено, що реадмісія Саакашвілі, як особи, що незаконно перебуває та території України, здійснювалася за стандартною процедурою, ініційованою ДМС, на підставі Угоди між Україною та Європейським співтовариством про реадмісію і ратифікованої відповідним законом України.

Водночас суд встановив, що за результатами розгляду відповідного запиту польська сторона надала згоду на реадмісію Саакашвілі, про що повідомила ДМС листом, копія якого наявна в матеріалах адміністративної справи.

Наприкінці липня 2017 року Президент України Петро Порошенко підписав указ про припинення громадянства України Міхеїла Саакашвілі, за повідомленнями, через свідоме подання неправдивих відомостей при набутті українського громадянства. Саакашвілі 10 вересня потрапив на територію України, не пройшовши прикордонного контролю.

У жовтні 2017 року Державна міграційна служба України заявляла, що є підстави для видворення з України Міхеїла Саакашвілі, і стверджувала, що Саакашвілі ігнорує питання врегулювання свого правового статусу.

12 лютого Міхеїла Саакашвілі затримали в одному з ресторанів у центрі Києва, а згодом Державна прикордонна служба і Державна міграційна служба України заявили, що за процедурою реадмісії його повернули до Польщі – країни, звідки він у вересні 2017 року «прибув, порушуючи українське законодавство». Із Польщі Саакашвілі поїхав до Нідерландів.

Пізніше стало відомо, що Саакашвілі заборонили на три роки в’їзд до України.