В Італії оголосили новий склад уряду

Головою італійського МЗС стане колишній міністр європейських справ Енцо Моаверо-Міланезі, який працював в уряді з 2011 по 2014 рік.

Пост голови МВС Італії посів федеральний секретар партії “Ліга” Маттео Сальвіні.

Очікується, що на цій посаді він буде займатися боротьбою з нелегальною міграцією. Лідер “Руху 5 зірок” Луїджі Ді Майо очолить нове відомство, до якого увійдуть міністерство праці та міністерство економічного розвитку. Ді Майо і Сальвіні також стануть віце-прем’єрами країни.

Міністерство економіки і фінансів буде працювати під керівництвом Джованні Тріа, професора політичної економії римського університету “Тор Вергата”. Економіст Паоло Савона, якому президент Італії відмовив у посаді голови мінекономіки, отримає посаду міністра у справах Євросоюзу.

Міністерство оборони очолить учасниця “Руху” Елізабетта Трента, яка була політичним радником МЗС Італії в Іраку і радником Італії при миротворчій місії ООН у Лівані.

27 травня було провалено першу спробу сформувати уряд у зв’язку з тим, що президент Італії відмовився затвердити на цій посаді радикального євроскептика Паоло Савона, який представляє “Лігу”.

Після того як Маттарелла відмовився затвердити попередній список Конте, він доручив сформувати тимчасовий уряд – до нових виборів – економісту Карло Коттареллі, але той 31 травня заявив, що повертає мандат главі держави.