У Великобританії зайнялись перевіркою джерел доходів близько 140 росіян

Національне кримінальне агентство Великобританії займається розслідуванням джерел доходів 120-140 росіян і людей, чиї активи пов’язані з РФ або її вихідцями, пише в неділю газета The Times.

“Ми націлені на боротьбу з корумпованими елітами і нелегальним добробутом. Ми не визначаємо об’єкти (розслідування – ред.), виходячи з їхньої національності”, – заявив глава департаменту по кібершахрайству і економічним злочинами агентства Дональд Тун.

Він зазначив, що в даний час його співробітники перевіряють від 120 до 140 осіб, майно яких має так зване “невідоме походження”.

Однак, пише The Times, за даними джерела в уряді, знайомого з ходом розслідування, “значне число цих людей – росіяни, або пов’язані з росіянами”.

“Напад в Солсбері прискорило нашу роботу з нелегальними фінансами корумпованих еліт, – говорить джерело видання, – тому обсяг роботи, якою ми займаємося щодо корумпованих росіян, за визначенням виріс”.

У квітні, як повідомляла газета The Sunday Times, прем’єр Тереза ​​Мей заявила, що Великобританія розглядає різні заходи щодо “незаконних фінансів” росіян в країні.

Ще раніше, в кінці березня, за даними BBC, фінансовий комітет Палати громад парламенту Великобританії почав розслідування економічних злочинів, в тому числі відмивання грошей, програма отримала назву “Російська корупція в Британії”.

Як стверджує Transparency International, на дані якої спираються депутати, майно на 4,4 млрд фунтів стерлінгів ($ 6,2 млрд) у Великобританії було придбано на кошти “підозрілого походження”. Частина цієї суми – куплена росіянами британська нерухомість вартістю близько 880 млн фунтів.