Одна з команд УПЛ через офшори не отримала атестат – Павелко

Про це Президент Федерації футболу України Андрій Павелко заявив під час брифінгу на НСК “Олімпійський”, коментуючи атестацію одного з клубів Прем’єр-ліги.

“12 клубів отримали атестати, у всіх одна назва, але один з клубів вимагає для себе дописати партнера з Кіпру. Чому? Ми офіційно видаємо атестат тільки одному клубу.

Тому у нас один клуб не забрав атестат. Він каже, що ми повинні дописати, що в нього є ще один партнер – клуб, ще й має у своїй назві “Кіпр”. Я проти цього. Я не можу пояснити, чому 11 клубів отримали атестати на своє ім’я, а один “особливий” клуб просить, щоб туди дописали офшорну компанію.

Це не правильно. Деоффшорізація чекає на український футбол. І також це стосується виплат по платежах солідарності. Адже є інструменти ФІФА і УЄФА, щоб не дати таким “ділкам” на трансферах обійти першого тренера або перший клуб, який виховав гравця “, – сказав Павелко.

Зазначимо, що в українському футболі принаймі три футбольні клуби мають засновників серед компанії на Кіпрі. Зокрема, у Динамо 20 бенефіціарних власників. Серед них: Ігор Суркіс, Леонід Кравчук та Світлана Лобановська, а інші 17 – громадяни Кіпру.

ФК Карпатами володіють акціонерна компанія з обмеженою відповідальністю “Крисал Холдінгс ЛТД” (Krisal Holdings LTD) (Британські Віргінські острови) (50%), засновник: Катя Парпі (Кіпр) та компанія з обмеженою відповідальністю “Менділ Лімітед” (Британські Віргінські острови) (50%), засновник: Хрістакіс Ніколау (Кіпр).

Крім того, полтавську Ворсклу заснувала компанія ТОВ “Феррекспо”, співвласниками якого є українець Едуард Шалаєв і компанія “Юнівіта Інк.” (Univita Inc.), зареєстрована на острові Тортола (Британські Віргінські острови). Засновником цієї компанії є громадянка Кіпра Деметра Косма Ігл (Demetra Cosma Eagle).

Хто з цих футбольних клубів не отримав атестат УПЛ поки невідомо.