Коболєв викликає Кличка на дебати

Очільник Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Андрій Коболєв пропонує меру Києва Віталію Кличку провести теледебати з питань наступництва боргів «Київенерго» і газопостачання столиці.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.
«Пане Кличко, може дебати в прямому ефірі? Досить ховатися за спини посіпак. Ви ж колись були сміливою людиною. Не впевнений, що чесною, але були… Обговоримо всі спірні питання вживу перед камерами. Вистачить сміливості?» – написав він.
З 1 травня теплові мережі столиці перейшли від «Київенерго» в управління комунального підприємства «Київтеплоенерго».
22 травня влада Києва повідомила, що «Нафтогаз» відмовляється укладати договір на поставку газу з «Київтеплоенерго» через борги попереднього оператора «Київенерго» (загальна сума заборгованості становить близько 5 млрд грн). У відповідь на це 23 травня на засіданні Київради було прийнято рішення, згідно з яким боргові зобов`язання «Київенерго» не підлягають передачі «Київтеплоенерго».
23 травня «Нафтогаз» заявив, що готовий укласти договір на поставку газу з «Київтеплоенерго» одразу після вирішення питання правонаступництва 5 млрд грн боргів, які були накопичені «Київенерго».
Заступник голови КМДА Петро Пантелєєв повідомив, що заборгованість ПАТ «Київенерго» перед НАК «Нафтогаз» включає в себе близько 1,2 млрд грн нарахованих штрафів і пені, тому питання погашення боргових зобов`язань вимагає рішення на національному рівні. Він зазначив, що щодо 1,2 млрд грн між сторонами зараз триває судовий спір.
Влада Києва пропонує вирішувати проблему паралельно – надавати послуги киянам безперебійно і вирішувати суперечку в судовій площині або якось інакше.
29 травня 1366 споживачам відновили поставки гарячої води, які були припинені з квітня, завдяки підключенню об`єктів до ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 замість районних котелень і станцій теплопостачання. Але 3 тисячі будівель не мають можливості підключення до ТЕЦ, тому вони залишаються без гарячого водопостачання.