15 червня суд присяжних розглядатиме справу про вбивство Бузини

Шевченківський районний суд міста Києва призначив до судового розгляду обвинувальний акт щодо Андрія Медведька та Дениса Поліщука, яких звинувачують у вбивстві публіциста Олеся Бузини, на 15 червня.
Відповідне рішення оголосила колегія суддів Шевченківського райсуду під головуванням Євгена Сидорова під час сьогоднішнього підготовчого засідання.
Згідно з рішенням, розгляд обвинувального акту відбуватиметься у відкритому процесі судом присяжних.
“Сьогодні, 7 червня, мною як головуючим, буде надано розпорядження секретарю судового засідання про виклик присяжних у кількості 7 осіб”, – заявив Сидоров.
Також колегія суддів долучила до матеріалів справи скарги потерпілої сторони та адвокатів обвинувачених.
Раніше на тому, щоб цю справу розглядав саме суд присяжних, наполягали адвокати обвинувачених. Проте вони вимагали, щоб це відбувалося ще на стадії підготовчого засідання, тобто в день надходження матеріалів кримінального провадження до суду.
Бузину застрелили 16 квітня 2015 року на вулиці Дегтярівській у Шевченківському район Києва поблизу будинку, де він мешкав.
За підозрою у його вбивстві затримали двох киян – Медведька і Поліщука.
Прокуратура завершила розслідування цього резонансного злочину у червні 2017 року.
Дії підозрюваних кваліфіковано за п. 12 ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство, вчинене за попередньою змовою групою осіб) та ч. 1 ст. 263 (незаконне зберігання зброї) Кримінального кодексу України. За вчинене їм загрожує від 10 до 15 років позбавлення волі або довічне ув’язнення.
Потерпілими у кримінальному провадженні заявлено цивільні позови до підозрюваних на загальну суму 1,5 млн грн.
Перше засідання суду щодо вбивства Бузини відбулося 9 лютого.