Лідери G7 висловили підтримку суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України

Лідери країн Великої сімки заявили про підтримку суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України у межах її міжнародно визнаних кордонів.

Про це йдеться у тексті заключної заяви, погодженої за результатами саміту G7 у Канаді.

Про ухвалення та підписання такого документа у суботу, 9 червня, оголосив канадський прем’єр Джастін Трюдо. Щоправда, дещо згодом президент США Дональд Трамп через соціальну мережу Twitter відкликав свій підпис під заявою.

Лідери G7 засудили незаконну анексію Криму та дії Росії на Донбасі. “Ми нагадуємо, що продовження санкцій чітко пов’язане з тим, що Росія не продемонструвала повне виконання своїх зобов’язань у Мінських угодах та повагу суверенітету України, і ми повністю підтримуємо зусилля у рамках “нормандського формату” та ОБСЄ для вирішення конфлікту на сході України. Якщо цього вимагатимуть дії (Росії – Ред.), ми готові запровадити додаткові обмежувальні заходи, щоб збільшити ту ціну, яку платить РФ”, – заявили лідери країн G7, які також наголосили на підтримці України у напрямку реалізації “амбіційного та необхідного” плану реформ.