У Токіо проходить акція протесту проти політики прем’єр-міністра Абе

Тисячі японців зібралися в неділю перед будівлею парламенту в центрі Токіо на акцію протесту проти політики прем’єр-міністра Сіндзо Абе, якого звинувачують у сприянні інтересів його друзям. Організатори акції повідомляють через інтернет, що змогли зібрати до 27 тис. чоловік.

Присутні викрикували гасла: “Абе – у відставку!”, “Дружину прем’єра – на допит!”. Нинішній скандал пов’язаний, зокрема, з тим, що особистим друзям прем’єра, яких підозрюють, надавалися невиправдані пільги при здійсненні бізнес-проектів. Зокрема, одному з них продали ділянку державної землі під приватну школу за ціною в сім разів нижче ринкової.

Японський мінфін під тиском опозиції і преси зізнався, що фальсифікації зазнали 14 представлених парламенту документів про цю операцію. З документів, зокрема, вилучили імена Сіндзо Абе і його дружини Акію, а також інших політиків. Були викреслені також згадки про “винятковий характер” цієї угоди і про зазначення дружини глави уряду активно просувати продаж ділянки. Чиновників, відповідальних за це, піддали дисциплінарним покаранням, однак порушувати судові справи не стали.

На тлі цього дружина прем’єра відмовилася від посади почесного директора школи, яким повинна була стати на проданій ділянці. Опозиція зажадала викликати її для допиту в парламент під присягою, що уряд категорично відкидає.

Скандал призвів до падіння рівня підтримки глави уряду. В середині травня понад 50% учасників опитування інформаційного агентства Kyodo заявили, що відмовляють у підтримці нинішнього кабінету.