Трамп розкритикував Німеччину за “низькі витрати” на оборону

Президент США Дональд Трамп вважає, що країни Євросоюзу виграють від нерівноправного балансу витрат на оборону.

“Німеччина (повільно) спрямовує в бік НАТО 1 відсоток від свого ВВП, у той час як ми платимо 4 відсотки від великого ВВП. Невже хтось вірить, що у всьому цьому є сенс?”, – написав він у своєму Twitter у ніч на понеділок, 11 червня. І пригрозив: “Грядуть зміни!”

На думку Трампа, країни Євросоюзу не тільки користуються американським військовим захистом, але і наживаються на США в торгових відносинах. “США покривають майже весь бюджет НАТО, захищаючи багато країн, які спекулюють на торгівлі (вони покривають лише малу частину витрат – і сміються)”, – написав Трамп. На його думку, Євросоюз в торгівлі з США має профіцит в 151 мільярд доларів і тому повинен значно збільшити витрати на оборону.

За травневими даними міністра оборони Німеччини Урсули фон дер Ляйен, обсяг витрат на оборону Німеччини становить 1,24 відсотка від ВВП країни. До 2025 року цей показник повинен збільшитися до 1,5 відсотка. У свою чергу канцлер Німеччини Ангела Меркель не виключила, що з часом цей показник може досягти 2 відсотків.

Трамп вимагає від країн НАТО збільшити витрати на оборону принаймні до двох відсотків ВВП. Як йдеться у повідомленні альянсу, поширеному в березні, в минулому році цієї мети досягли, крім США, тільки три країни – Великобританія, Греція та Естонія. Проблема Німеччині, як і деяких інших країн, в даному випадку полягає в тому, що хоча витрати на оборону були істотно збільшені, але через економічне зростання частка відрахувань у відсотках практично не зросла.

Країни НАТО досягли домовленості наближати свої оборонні витрати до 2 відсотків ВВП протягом 10 років. Президент США Дональд Трамп, однак, наполягає, щоб до 2024 році вони складали не менше 2 відсотків”.

DW