Затриманим морякам українського судна “ЯМК-0041” не висувають жодних обвинувачень

В анексованому Криму незаконно тримають моряків українського судна “ЯМК-0041” і не висувають жодних обвинувачень

Про це повідомив адвокат Едем Семедляєв, передає Радіо Свобода.

“Четверо моряків, крім капітана, перебувають у прикордонному управлінні в місті Балаклава. Ніяких звинувачень їм не висунули. Їхній статус на сьогоднішній день невідомий. Адвокатів до них не пускають. Їх тримають там просто як заручників. З якою метою – невідомо: може, для обміну”, – розповів Семедляєв.

За словами правозахисника, він разом з адвокатом Емілем Курбедіновим подав скарги на дії російських силовиків. Зокрема, про незаконне тримання моряків.

15 травня постійний представник Президента України в АРК Борис Бабін заявив, що екіпаж затриманого біля анексованого Криму українського рибальського судна «ЯМК-0041» тримають під вартою в Севастополі, на моряків можуть чинити тиск.

4 травня російські прикордонники затримали українське рибальське судно «ЯМК-0041» (порт приписки Очаков) на захід від мису Тарханкут в анексованому Росією Криму.

Держприкордонслужба України повідомила, що затримане судно мало всі необхідні документи на вилов риби на українській території. На борту знаходилися п’ять членів екіпажу.

МЗС України засудив затримання українського судна російськими силовиками, а прокуратура порушила справу.

Раніше українські прикордонники повідомили, що росіяни почали жорстку політику затримання і огляду суден, що йдуть через Керченську протоку. За повідомленням ДПСУ, починаючи з 30 квітня, російські спецслужби зупиняють судна щодня для огляду та ідентифікації екіпажу.

Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконною і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили ряд економічних санкцій. Верховна Рада України офіційно оголосило датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.