Трамп і Кім Чен Ин підписали спільний документ

Президент США Дональд Трамп і лідер КНДР Кім Чен Ин підписали «всеохоплюючий документ» за результатами історичного саміту між цими двома країнами в Сінгапурі.

За словами президента США, підписаний в Сінгапурі документ дуже різнобічний. “Ми підписуємо дуже важливий документ. Досить всеосяжний”, – сказав він. “Ми обидва дуже раді честі підписати цей документ”, – додав президент США.

Він пообіцяв, що процес денуклеаризації Корейського півострова почнеться “дуже швидко”. “Процес почнеться дуже, дуже швидко”, – відповів він на запитання журналістів.

Трамп додав, що Вашингтон і Пхеньян “будуть вражені результатами, які їм вдасться досягти”. “Відносини США і КНДР будуть абсолютно відрізнятися від того, що було досі”, – зазначив лідер Сполучених Штатів. “Думаю, обидві сторони будуть здивовані результатами. На це було багато доброї волі і праці”, – підкреслив Трамп.

За словами лідера Сполучених Штатів, йому дуже сподобалася зустріч з Кім Чен Ином. “Ми провели чудовий час разом. Прекрасні відносини”, – сказав він. Трамп назвав Кім Чен Ина надзвичайно обдарованою людиною, яка любить свою країну.

Президент США також заявив, що зустрінеться з лідером КНДР ще “багато разів”. “Ми зустрінемося ще багато разів”, – зазначив Трамп. Він подякував держсекретаря Майкла Помпео і американських дипломатів за виконану роботу.

Лідер КНДР заявив, що світ побачить великі зміни за підсумками історичного саміту. “Світ побачить великі зміни. Хочу подякувати президенту Трампу за те, що ця зустріч відбулася”, – сказав Кім Чен Ин. Він підкреслив, що КНДР і США вирішили “залишити минуле” і “знаходяться на порозі нового”.

Договір між США та КНДР включає:

1. Сторони заявляють про готовність до “нових відносин” між США і КНДР.

2. США і КНДР об’єднують зусилля для встановлення міцного мирного режиму на Корейському півострові.

3. Знову підтверджуючи Декларацію від 27 квітня 2018 року, підписану в Панмунджоні (між лідерами КНДР і Південної Кореї, – ред.), КНДР зобов’язується докласти зусиль для повної денуклеаризації Корейського півострова.

4. Сполучені Штати і КНДР зобов’язуються проводити роботи з пошуку останків військовополонених, включаючи негайну репатріацію тих, кого вже ідентифікували.

Лідери США і КНДР провели переговори в готелі Capella на острові Сентоса.