Верховний суд засудив зятя короля Іспанії до п’яти років і 10 місяців в’язниці

Верховний суд (ВС) Іспанії засудив до п’яти років і 10 місяців позбавлення волі Іньякі Урдангаріна, дружина інфанти Крістіни, сестри короля Філіпа VI.

Дану інформацію підтвердили ЗМІ в суді.

Зять монарха проходив по справі про фінансові махінації. ВС розглядав апеляцію Урдангаріна на рішення суду міста Пальма-де-Майорка, який раніше засудив чоловіка Крістіни до шести років і трьох місяців в’язниці. Як говориться в поширеній постанові ВС, чоловік інфанти засуджений за “розтрату, посадовий злочин, шахрайство, два податкових злочину і використання зв’язків”.

Слухання у справі про шахрайство почалися 11 січня 2016 року і завершилися 22 червня того ж року. Всього по справі проходили 17 осіб, у тому числі інфанта. Член іспанської монаршої родини вперше опинився на лаві підсудних.

За даними прокуратури, громадська організація “Інститут ноос”, керівництво якої входили Урдангарін і його колишній діловий партнер Дієго Торрес, була лише прикриттям для отримання великих сум із бюджетів Балеарських островів і Валенсії і їх подальшого привласнення вузькою групою осіб. Інститут, на думку слідства, сильно завищував вартість договорів з місцевою владою на проведення різних спортивних заходів, а потім направляв отримані кошти в комерційні фірми. Таким чином було присвоєно понад €6 млн.

За підсумками слухань суд міста Пальма-де-Майорка визнав інфанту невинною у фінансовому шахрайстві. Зять монарха був засуджений до шести років і трьох місяців в’язниці. Він вирішив оскаржити вердикт у ВС. Прокуратура заявила, що буде домагатися 10 років ув’язнення для Урдангаріна, який заявляв про свою невинність.

Дана справа завдала відчутної шкоди іміджу іспанської монархії. Раніше король Філіпп VI позбавив свою сестру титулу герцогині Пальма-де-Майорки, яким її у 1997 році з нагоди заміжжя наділив колишній монарх, її батько Хуан Карлос I. Так Філіп VI продемонстрував прихильність проголошеного ним раніше принципом “гарантувати гідність корони і її престиж, дотримуватися чесність і прозорість”.