В Іраку два блоки-переможці на виборах оголосили створення альянсу

У вівторок, 12 червня, про об’єднання в парламенті блоку націоналістів та комуністів “Маршируємо до реформ” та шиїтського “Альянсу завоювання” повідомили лідери двох політичних блоків – проповідник Муктада ас-Садр та очільник шиїтської сили Хаді аль-Амірі.

За даними іракського телебачення, спільна прес-конференція керівників двох політичних сил відбулася в священному для мусульман-шиїтів місті Ен-Наджаф.

Блоки “Маршируємо до реформ” та “Альянс завоювання” посіли перше та друге місце відповідно на проведених у травні цього року парламентських виборах. Загалом набрана кількість голосів дала цих блокам 54 та 47 мандатів з 329 місць у парламенті країни. Блок чинного прем’єр-міністра Іраку Хайдера аль-Абаді посів лише третє місце.

Раніше цього дня Хайдер аль-Абаді виступив проти проведення повторних виборів до законодавчого органу країни. Заява прем’єра пролунала після численних звинувачень у фальсифікаціях під час проведеного голосування та ухваленого днями рішення парламенту провести перерахунок голосів.