У найбільшому в Україні дитячому центрі «Молода гвардія» порушуються правила пожежної безпеки

В Одесі ДСНС вимагає закрити найбільший в Україні дитячий центр «Молода гвардія» через порушення правил пожежної безпеки.

Про це стало відомо під час засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
За словами заступника начальника Головного управління ДСНС в області Михайла Вовка, під час перевірок у цій держустанові виявлено низку порушень правил пожежної безпеки.

Зазначалося, що відповідний документ передано до адміністративного суду.
За словами Вовка, загалом до адміністративного суду направлено 11 позовів щодо повного або часткового припинення роботи закладів відпочинку та оздоровлення.
Як уточнив представник Одеської ОДА, в числі об`єктів, що викликали нарікання, – база відпочинку «Сонячний берег», спецсанаторій «Салют», дитячий спеціалізований клінічний санаторій «Хаджибей», дитячий спеціалізований санаторій «Зелена гірка», спецсанаторій «Сонячний», спортивно-оздоровчий табір «Лукомор`я», спортивно-оздоровча база відпочинку «Чорноморка», держустанова «Дитячий спеціалізований (спеціальний) санаторій «Затока», дитяча оздоровча база відпочинку «Мрія та інші.
«Тотальна перевірка оздоровчих об`єктів пов`язана, насамперед, з трагедією, що сталася минулого року в таборі «Вікторія», – повідомив представник.
Державний дитячий центр «Молода гвардія» розташований у прибережній зоні, в Суворовському районі Одеси. За часів СРСР був другим піонерським табором всесоюзного значення після «Артека». Після анексії Криму – найбільший в Україні дитячий оздоровчий центр.
Пожежа на території дитячого комплексу «Вікторія» в Одесі сталася пізно ввечері 15 вересня 2017 року, що призвело до загибелі трьох дівчаток. Поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 2 ст. 270 (порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки), прокуратура – за ст. 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України.
У зв`язку з НП було затримано директора комплексу Петроса Саркісяна і старшого вихователя Наталію Цокур (Янчик), яка за функціональними обов`язками повинна була відповідати за пожежну безпеку. 18 вересня суд постановив заарештувати обох без права внесення застави. 28 вересня суд відпустив вихователя на волю під поручительство народних депутатів, Саркісян перебуває в СІЗО. 24 квітня 2018 року суд засудив Цокур до 3 років позбавлення волі з випробувальним терміном 2 роки.
Фігурантом справи також є підозрювана в недбальстві колишній віце-мер Одеси Зінаїда Цвірінько, розслідування щодо якої 27 квітня завершено. Матеріали передано до суду.
Крім того, у справі фігурують колишній керівник Київського відділу ГУ ДСНС в Одеській області та інспектор, які підозрюються в службовій недбалості, що призвела до тяжких наслідків (ч. 2 ст. 367 КК України).