Парламент Нідерландів схвалив угоду про суд по MH17

Обвинувальні вироки у справі про катастрофу “Боїнга” над Донбасом можуть бути виконані в Україні. Суд зможе при розгляді справ обвинувачених використовувати відеозв’язок.
Нідерландські законодавці у вівторок, 12 червня, схвалили угоду, підписану між і їхньою країною та Україною з метою полегшити можливе переслідування осіб, відповідальних за аварію малайзійського “Боїнга”, включаючи використання відеозв’язку. Затверджений договір закріплює положення про те, що судовий процес відбудеться в нідерландському суді, швидше за все, в Гаазі, повідомляє DW.

Якщо будуть винесені обвинувальні вироки, вони можуть бути приведені у виконання на території України, якщо засуджених не видадуть Нідерландам. Схвалення угоди “є важливим кроком на шляху до пошуку істини і залученню підозрюваних до суду, тим самим задовольняючи вимоги родичів жертв”, заявив нідерландський міністр закордонних справ Стеф Блок.

Раніше, 6 червня, уряд Нідерландів заявило, що не бачить відповідальності влади України за катастрофу малайзійського “Боїнга” в 2014 році в небі над Донбасом.

“На думку уряду, на сьогоднішній день не існує юридично переконливих доказів того, що Україна діяла злочинно, коли не закрила свій повітряний простір”, – говорилося в листі Стефа Блоку депутатам нижньої палати нідерландського парламенту.

Ще раніше, в травні 2018 року, Нідерланди і Австралія поклали відповідальність за аварію “Боїнгу” на Росію. В результаті аварії рейсу MH17, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур, загинули 298 осіб, більшість – громадяни Нідерландів. У Кремлі заперечують причетність до авіакатастрофи.