ЗМІ: радник Трампа отримав від Пінчука $115 тис

Радник з національної безпеки президента США Джон Болтон отримав торік 115 тисяч доларів у якості гонорарів від фонду українського бізнесмена Віктора Пінчука за участь у його заходах, повідомляє The Washington Post з посиланням на фінансову декларацію пана Болтона за 2017 рік.

Видання зазначає, що радник американського президента брав участь у двох панельних дискусіях у Києві та Мюнхені.

Під час київського заходу, що відбувся у вересні, пан Болтон спробував запевнити аудиторію, що Вашингтон не змінить політику відносно України за президентства Дональда Трампа.

У Пінчука пояснили, чому заплатили за участь Трампа в конференції
“Це помилка – думати, що з обранням Трампа відбудуться кардинальні зміни у зовнішній політиці. Заспокойтеся, заради Бога”, – цитує газета відповідь пана Болтона на запитання британського журналіста.

Загалом, протягом минулого року Джон Болтон заробив у якості гонорарів за виступи 747 тисяч доларів, а загальний дохід задекларував на суму 2,2 мільйона доларів, додає видання.

“Війна на сході України – не якесь кляте кіно. Це реальність”, – пише репортер VICE Бен Макуч у своїй статті, в якій шукає відповіді на запитання, чому Захід “ігнорує”конфлікт на Донбасі.

Журналіст розповідає, що досить часто, коли його розпитують про роботу над проектами щодо ситуації на сході України, він чує запитання на кшталт: “Хіба вона (війна – Ред.) і досі продовжується?” чи “Хіба вона не закінчилася давно?”

“Війна досі в активній фазі, гинуть люди. Та більшість просто не зважає на це через сукупність різних причин, у тому числі упередженість і невігластво”, – пише автор.

Пан Макуч пояснює, що Захід “не зважає” на цей конфлікт, бо це не “епічна війна з тероризмом”, для нього це всього-на-всього протистояння між слов’янами на пострадянському просторі, і навряд чи вона пошириться на Європу, щоб становити для неї реальну загрозу.

“Звучить іронічно, але західні ЗМІ щодня просторікують про таємні домовленості і втручання Росії; у той же час, вони ігнорують передову цієї війни між Москвою і західною демократією, що відбувається на Донбасі”, – пише репортер VICE.

Автор додає, що міжнародна спільнота не докладає достатньо зусиль, щоб допомогти Україні покласти кінець кризі, натомість продовжує ігнорувати ситуацію для того, щоб утримати статус-кво на “геополітичній шахівниці”, спостерігаючи за тим, як десь далеко гинуть люди.

ВВС