На віце-спікера Сейму Польщі подали скаргу через ксенофобські заяви про лікарів з України

Польське видання OKO.press звернулося до комісії Сейму з питань етики депутатів зі скаргою на віце-маршалка парламенту і члена праворадикальної партії Kukiz’15 Станіслава Тишки через його заяву про медичних працівників з України в програмі “Kawie na ławę” на телеканалі TVN24.

Про це йдеться на сайті видання.

За словами Тишки, через працевлаштування начебто менш кваліфікованих медпрацівників з України в польських лікарнях помирає більше людей. Дану заяву депутата опубліковано на сайті телеканалу.

“Віце-спікер Станіслав Тишка, доктор гуманітарних наук, юрист і філософ, мовчить. Незважаючи на неодноразові спроби, нам не вдалося отримати від нього жодних коментарів. Не відповів він і на заяву посольства України”, – йдеться у скарзі.

Зазначається, що Тишка не підтвердив фактами свої звинувачення. Так, незважаючи на неодноразові спроби, видання не змогло отримати будь-які коментарі від нього з цього приводу.

“Тим більше, що спікер Тишка, схоже, ігнорує проблему. Не відповідає на наші запитання, спрямовані електронною поштою, Twitter і Facebook. Також представництво в парламенті Kukiz’15 не реагує. За нашою інформацією, спікер Тишка не відповів теж посольству України. Мабуть, не збирається ні вибачатися, ні відмовлятися від своїх слів”, – додали у скарзі.

У свою чергу, міністерство здоров’я Польщі заявило, не знає жодного випадку смерті пацієнта через помилки медпрацівників з України.

Відзначається, що радник-посланник посольства України в Польщі Василь Зварич повідомив, що Тишка не відповів на заяву посольства.

“Польські лікарні не наймають медсестер з України нижчої кваліфікації, ніж потрібно. Медсестри з-за кордону, які зараз працюють в польських закладах охорони здоров’я, мають право на роботу, що означає наявність необхідної кваліфікації для опіки – на одному рівні з польським медичним персоналом”, – розповіли у польському міністерстві.

Наголошується, що видання вимагає терміново розглянути скаргу згідно з регламентом Комісії.

“Висловлювання маршала Тишки суперечать істині, і, отже, є порушенням принципу добросовісності, якими повинні керуватися депутати, що виражено в ст. 5 Резолюції Сейму Республіки Польща від 17 липня 1998 року. Безпідставні звинувачення українського медичного персоналу за заподіяння смерті польських пацієнтам, що ще гірше, є порушенням гідності громадян України у Польщі”, – йдеться у заяві.

За даними польської Ради медсестер і акушерок, на початку 2018 року в країні працювали 82 медсестри і 8 акушерок з України.

Крім того, посольство України вимагає від Тишки вибачень за “ксенофобську і примітивну спробу перекласти вину на іноземців”.

“Висловивши думку, що через працевлаштування начебто менш кваліфікованих медичних працівників з України в польських лікарнях помирає більше людей, пан віце-спікер перевищив рівень порядності і вдався до ганебних та неприйнятних наклепів на українських громадян”, – йдеться у заяві.