Volkswagen має виплатити штраф на суму один мільярд євро у справі про маніпуляції з програмним забезпеченням машин з дизельними двигунами

Німецький автомобільний концерн Volkswagen має виплатити штраф на суму один мільярд євро у справі про маніпуляції з програмним забезпеченням машин з дизельними двигунами, передає Deutsche Welle.

Концерн у середу, 13 червня, погодився з рішенням прокуратури німецького міста Брауншвейга.

Прокуратура прийшла до висновку, що в результаті неналежного нагляду за відділом з розвитку двигунів в світі було продано близько 10,7 мільйона автомобілів концерну з дизельними двигунами з незаконним програмним забезпеченням.

Представники концерну висловили надію, що завершення справи “позитивно вплине на інші юридичні процедури, що проводяться в Європі Volkswagen”.

Автоконцерн відмовляється від будь-яких подальших правових кроків, “визнає свою відповідальність” і зобов’язується протягом шести тижнів з дня прийняття рішення перерахувати суму штрафу до бюджету федеральної землі Нижня Саксонія, де у Вольфсбурзі розташована штаб-квартира і головний завод Volkswagen.

Дизельний скандал розгорівся навколо Volkswagen в 2015 році. Він вже коштував автоконцерну багатомільярдних штрафів, які були накладені владою США.

Напередодні Німецька промислова і торгова палата оцінила витрати, пов’язані з дизельгейтом в 500 млн євро.

У січні цього року компанія Volkswagen стала фігурантом ще одного міжнародного скандалу. Стало відомо, що у Volkswagenзмушували мавп дихати вихлопними газами для тестів. Дослідження також проводилися на людях – 25 осіб вдихали NO2 в різних концентраціях протягом кількох годин. В результаті дослідники не виявили жодних ефектів. Компанія вибачилася за “вибрані наукові методи”.