До НАБУ передали матеріали на братів Суркісів по «справі Ярмоленка»

Справою про зниклий платіж солідарності за трансфер Андрія Ярмоленка займеться НАБУ.

Результат пошуку зображень за запитом "трансфер ярмоленка"

Продовжують розвиватися події в історії з грошима щодо «платежу солідарності», які повинні були надійти на рахунки дитячих футбольних шкіл, в яких займався Андрій Ярмоленко, але так і не надійшли. Але, як повідомляє «Правда. Футбол», тепер мова вже йде також і про кошти, які недоотримав бюджет України від цієї угоди.

В Національне антикорупційне бюро України надійшла заява директора чернігівської СДЮШОР «Юність» Геннадія Прокоповича з проханням почати досудове розслідування за статтею 212 КК України — Ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів)».

У заяві, зокрема, йдеться, що в серпні 2017 року посадові особи ТОВ «Футбольний клуб «Динамо» (Київ)» (Україна) спільно зі створеною ними ж компанією Динамо Київ (Кіпр) Лімітед з метою ухилення від сплати податків отримали від дортмундської «Боруссії» 25 мільйонів євро за перехід Андрія Ярмоленка, проте в бюджет України не виплатили жодної копійки.

Як стверджується в листі, саме для ухилення від податків і була створена компанія Динамо Київ (Кіпр) Лтд, через яку проходять подібні платежі, чим завдається значна шкода інтересам нашої держави.

Також у листі стверджується, що посадові особи київського «Динамо» спільно зі співзасновником і керівником громадської організації «Чернігівський обласний футбольний клуб «Юність» А. Салієм заволоділи платежем солідарності, який повинен був надійти на адресу СДЮШОР «Юність».

Нагадаємо, київське «Динамо», відповідно до умов договору з дортмудскою «Боруссією», зобов’язався сам здійснити всі виплати за «платежів солідарності» згідно з правилами ФІФА. А це в даному випадку 1 млн 250 тис. євро, які повинні бути розподілені між клубами, які готували Андрія Ярмоленка. У це число входить і саме «Динамо», однак СДЮШОР «Юність» згідно з цим правилом належить 286 тисяч євро.

У Києві раніше вирішили зробити оригінальний хід і перерахували 150 тис. в європейській валюті на рахунок новоствореної громадської організації «Чернігівський обласний футбольний клуб «Юність», з якої готували відповідний договір, в якому говориться, що саме ця ГО є законним одержувачем коштів.

Як відомо, правоохоронні органи розслідують кримінальну справу про шахрайство, а суд наклав арешт на рахунки згаданої ГО (частина з них шахраї встигли перевести в готівку).

Як підкреслюється в заяві, згадані посадові особи «Динамо» (Київ) мають значний вплив на органи влади, в тому числі правоохоронні, тому було б доцільно і правильно, щоб справу розслідувала саме Спеціалізована антикорупційна прокуратура.