“Нафтогаз” звернувся до Апеляційного суду Швеції для виконання рішення Стокгольмського арбітражу

НАК “Нафтогаз України” звернувся до Апеляційного суду Швеції, який 13 червня видав наказ про призупинення процедури виконання рішення Стокгольмського арбітражу за клопотанням ПАТ “Газпром” (РФ).

Про це повідомив головний комерційний директор НАК Юрій Вітренко.

“Сьогодні ми зробили подання до Апеляційного суду Швеції, який розглядає оскарження рішення арбітражу. На відміну від арбітражу, правила якого забороняють публічність, подання до Апеляційного суду, як правило, є публічними. Тому всі охочі можуть його прочитати – там є багато цікавого!” – написав він на своїй сторінці в соцмережі “Фейсбук”.

Як повідомлялося, клопотання було подано “Газпромом” 7 червня 2018 року в зв’язку з оскарженням арбітражного рішення щодо транзитної угоди й діями “Нафтогазу” стосовно примусового виконання рішення Стокгольмського арбітражу в різних юрисдикціях.

“Нафтогаз України” висловив надію на скасування Апеляційним судом округу Свеа наказу про призупинення процедури виконання рішення Стокгольмського арбітражу після подачі своїх контраргументів, оскільки він було прийнято судом без урахування пояснень і аргументів НАК.

Наказ Апеляційного суду означає лише тимчасове припинення подальших дій “Нафтогазу” за процедурою стягнення $2,6 млрд із “Газпрому”. Водночас він не призводить до скасування рішень арбітражу і не дає “Газпрому” можливість вимагати від “Нафтогазу” повернення $2,1 млрд, уже зарахованих рішенням арбітра в якості компенсації НАК.

Наприкінці травня – початку червня “Нафтогаз України” повідомив, що на території Швейцарії, Нідерландів та Англії вдається до дій з примусового виконання рішення Стокгольмського арбітражу стосовно розгляду щодо транзитної угоди.