Лідер правлячої партії в Румунії отримав 3,5 роки в’язниці

Голова правлячої в Румунії Соціал-демократичної партії (PSD) Лівіу Драгнев в четвер, 21 червня, був засуджений Верховним судом країни до терміну позбавлення волі на три з половиною роки.

Політик визнаний винним в підбурюванні до зловживання службовим становищем. Вирок поки не набув законної сили і може бути оскаржений в іншій палаті Верховного суду.

Результат пошуку зображень за запитом "Лівіу Драгнев"

Саме Драгнев звинувачується в тому, що під час перебування головою округу Телеорман він був причетний до фіктивного найму службовців на роботу у відомство у справах молоді. Згідно з матеріалами суду, двоє фіктивних службовців в період з 2006 по 2013 роки отримували зарплату від цього відомства, хоча насправді працювали на PSD.

В рамках даної справи Верховний суд Румунії засудив до позбавлення волі ще 9 фігурантів. Спостерігачі вважають Лівіу Драгнева головним координатором зусиль уряду прем’єр-міністра Віорики Денчіле по боротьбі прокуратури з корупцією в Румунії.

Раніше Драгнев був засуджений за спробу підтасовки голосів на виборах, він не має права займати пост прем’єр-міністра, однак фактично контролює дії уряду.