Україна приєдналася до Метричної конвенції.

В Україні набув чинності закон № 2445-VIII про приєднання до Метричної конвенції.

Приєднання до Метричної конвенції дозволить Україні голосувати на засіданнях Генеральної конференції з мір та ваг і брати участь у роботі консультативних комітетів.

З’явиться можливіть брати участь у ключових звіреннях Міжнародного комітету з мір та ваг.

Раніше Україна брала участь у звіреннях у межах регіональної метрологічної організації “Євро-Азійське співробітництво державних метрологічних установ”.

Україна зможе придбати платино-іридієвий еталон кілограму за ціною собівартості (наразі у державі є еталон кілограму з неіржавної сталі нижчого рівня). Відкривається можливість користуватися послугами з калібрування національних еталонів.

Українські фахівці отримають доступ до обмежених розділів сайту Міжнародного бюро з мір та ваг із науковою та стратегічною інформацією. Також українці зможуть брати участь у програмах підвищення кваліфікації Міжнародного бюро з мір та ваг.

Метричну конвенцію було підписано 20 травня 1975 року в Парижі. Учасники конвенції – 58 держав, ще 43 беруть участь у Генеральній конференції з мір та ваг у статусі асоційованих учасників (Україна була в їх числі з 2002 року).

Верховна Рада ухвалила цей закон у травні 2018 року 232 голосами народних депутатів.