Порошенко увів у дію рішення РНБО про розширення санкцій проти фізичних і юридичних осіб РФ

Президент України указом № 176 увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 21 червня 2018 року «Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», яким передбачається розширення санкцій проти фізичних і юридичних осіб Російської Федерації.

Як повідомили у прес-службі РНБО України, за ініціативою Кабінету міністрів України та Служби безпеки України було запроваджено санкції до 30 юридичних та 14 фізичних осіб, у зв’язку з чим було оновлено санкційний список, який зараз нараховує 1759 фізичних осіб та 786 юридичних осіб.

РНБО запровадила санкції, симетричні санкціям, уведеним урядом США 11 червня проти юридичних осіб, причетних до діяльності російських спеціальних служб у кіберпросторі, зокрема: Науково-дослідний інститут «Квант»; ТОВ «Дайвтехносервіс»; ТОВ «Цифрові технології безпеки»; ERPScan BV; Embedi Limited.

Список юридичних осіб, проти яких застосовано санкції, доповнено політичними партіями та громадськими організаціями, які брали участь у підготовці та проведенні незаконного голосування на території тимчасово окупованих Російською Федерацією Автономної Республіки Крим та м. Севастополя у рамках виборів до Державної Думи. Це, зокрема: Центральна виборча комісія Російської Федерації; Виборча комісія «Республіки Крим»; Всеросійська політична партія «Єдина Росія»; політична партія «Ліберально-демократична партія Росії» (ЛДПР); Всеросійська політична партія «Родіна»; політична партія «Демократична партія Росії»; Союз ветеранів Афганістану; політична партія «Патріоти Росії»; загальноросійська громадська організація «Союз пенсіонерів Росії»; Всеросійська політична партія «Аграрна партія Росії»; політична партія «Комуністична партія Російської Федерації»; Всеросійська громадська організація «Бойове братство»; Загальноросійський громадський рух «Корпус «За чисті вибори».

У РНБО зазначили, що запроваджено санкції проти російських підприємств ВПК, а також ДП «Луганський авіаційний ремонтний завод», що розташований на окупованій території України та активно використовується державою-агресором проти нашої країни. Зокрема, крім названого підприємства, санкції запроваджено проти Федерального державного унітарного підприємства «Радіочастотний центр центрального федерального округу»; Федерального державного унітарного підприємства «Ордена Трудового Червоного Прапора науково-дослідний інститут радіо»; ТОВ «АРД Сатком Сервіс»; ТОВ «РусІнтеКо»; ТОВ «Алмаз-Антей Телекомунікації»; ТОВ «Лідер строй», ТОВ «ПРОЕКТ», ТОВ «М-Телеком», ТОВ «Альфател», ТОВ «ПБР»; ТОВ «АСЗ».

Крім того, санкції запроваджено проти фізичних осіб, які причетні до підготовки і проведення незаконного голосування на території тимчасово окупованих РФ Автономної Республіки Крим та м. Севастополя у рамках виборів до Державної Думи та стосовно яких уведено санкції урядом США, серед яких відомий російський мільярдер Аркадій Ротенберг та члени його родини.