У Туреччині проходять президентські і парламентські вибори

Дільниці для голосування відкрилися на дострокових президентських і парламентських виборах, які проходять в Туреччині в неділю.

У виборчі бюлетені включені прізвища чинного президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана (від правлячої Партії справедливості і розвитку), Мухаррему Інджі (від основної опозиційної Народно-республіканської партії), Селахаттіна Демирташа (від прокурдської Партії демократії народів), Мераль Акшенер (від Хорошої партії), Темеля Карамоллаоглу (від Партії щастя) і Догові Перинчека (від партії “Батьківщина”). Одночасно з президентськими проходять парламентські вибори.

Всього на виборах мають право проголосувати 56,3 мільйона виборців. Виборчі дільниці будуть відкриті до 17 годин. Близько 1,5 мільйона турецьких виборців достроково проголосували за кордоном.

Безперечний фаворит президентської гонки — Ердоган. Судячи за даними більшості останніх соціологічних опитувань, він набере 47-48% голосів і вийде в другий тур, при цьому деякі опитування дають йому понад 50% голосів і прогнозують перемогу вже в першому турі.

У разі другого туру суперником Ердогана, по всій видимості, стане Інджі, який, будучи раніше депутатом парламенту від опозиції, маловідомим серед виборців, провів успішну кампанію, зумів об’єднати навколо себе супротивників турецького лідера і досяг рейтингу близько 30%, максимального для його партії за останні 40 років.
Реальні шанси на місця в парламенті має Народний альянс, в який входять Партія справедливості і розвитку і Партія національного руху, а також опозиційний Національний альянс Народно-республіканської партії, Хорошою партії і Партії щастя, які, судячи за даними останніх опитувань, можуть набрати 48 і 40% відповідно. Крім того, до парламенту може пройти, подолавши 10-процентний бар’єр, Партія демократії народів. Всього до дострокових виборів допущені дев’ять політичних партій.