Митці з Італії та України дадуть унікальний концерт симфонічної музики просто неба

Більше трьох сотень митців з Італії та України об’єднаються в унікальному концерті симфонічної музики просто неба.

Грандіозний музичний проект “Шляхи дружби. Равенна-Київ” під керівництвом легендарного диригента Рікардо Муті та за участю всесвітньо відомого американського актора Джона Малковича відбудеться на Софійській площі у Києві.

Симфонічні оркестри, хори з Італії та України, відомі солісти української опери та музиканти з Маріуполя – гратимуть на одній сцені заради спільної мети – наводити культурні мости. Проект “Шляхи дружби” стартував 20 років тому. Відтоді щороку митці відвідують гарячі точки світу і тепер із миротворчою мистецькою місією приїхали до України. Автор та керівник проекту, диригент Ріккардо Муті переконує: музика – це універсальний шлях до об’єднання.

“Ми знаємо, що Україна сьогодні переживає складну ситуацію. Наш візит – це прагнення принести через музику та мистецтво мир та спокій в Україну. Музика здатна творити дива, на які іноді найвпливовіші політики не здатні”, – каже маестро.

Музиканти виконають твори всесвітньовідомого італійського композитора Джузеппе Верді. А окрасою концерту стане симфонічна поема “Портрет Лінкольна” Аарона Копленда, де у ролі читця-декламатора виступить актор Джон Малкович.

Актор розповідає: “Усе, про що йдеться в цьому творі – актуальне як колись, так і сьогодні. Лінкольн був одним із найзатятіших противників рабства. Однак, його прояви ми бачимо і зараз. Також Лінкольн був переконаний: демократія створена людьми, ними керується і повинна на них працювати. А з цим у нас поки що навіть більші проблеми, ніж з боротьбою з рабством”.

Такий проект додасть позитивного іміджу Україні в світі та позитивних емоцій самим українцям, переконані в Міністерстві культури.

Міністр культури України Євген Нищук переконаний: “Нам дуже бракує зараз великих визначних позитивних подій, які би дали добрий настрій українському народу, які би дали можливість наблизити нас до такого бажаного миру, до поваги і любові”.

Музичне дійство відбудеться на Софійській площі. А за кілька днів у такому самому складі виконавці повторять концерт уже в Італії, у Равенні – місті-батьківщині проекту.