Для захисту прав внутрішньо переміщених осіб ПРООН запустить мобільний додаток

Програма розвитку ООН (ПРООН) запустить мобільний додаток «Твоє пр@во» для захисту прав людини, зокрема внутрішньо переміщених осіб та осіб, що зазнали сексуального й гендерно обумовленого насильства.

Про це йдеться у повідомленні організації.

«Внаслідок 4-річного конфлікту на cході Україні постраждали 4,4 млн. осіб, жінок і дітей, серед яких близько 1,5 млн складають внутрішньо переміщені особи. Половина ВПО – люди похилого віку. Багатьом з них потрібна юридична допомога для оформлення документів, отримання соціальних виплат і пенсій, а також компенсації за зруйноване майно», – зазначили в ПРООН.

В організації наголосили, що стигматизація проблеми сексуального й гендерно обумовленого насильства, а також відсутність інформаційних і консультативних послуг не дозволяють потерпілим отримати адекватну допомогу та підтримку.

«Додаток для мобільних пристроїв містить покрокове практичне керівництво для користувачів відносно захисту і відновлення своїх прав разом з контактною інформацією щодо наших центрів надання безоплатної вторинної правової допомоги», – зауважили в ПРООН.