Саакашвілі звернувся до президента Грузії з вимогою повернути громадянство

Екс-президент Грузії і колишній очільник Одеської області Міхеіл Саакашвілі звернувся до нинішнього президента Грузії Гергія Маргвелашвілі з вимогою повернення громадянства. 

Про це повідомляє Rustavi-2.

Саакашвілі заявив, що прагне повернути громадянство Грузії для того, аби брати участь у виборах. Він також наголосив, що громадянства його позбавили з порушеннями.

“Маргвелашвілі – абсолютний боягуз, бо, в першу чергу, він відняв у мене громадянство. Якщо у нього є елементарне мужність, якщо в ньому є хоч крапля людського, нехай поверне мені грузинське громадянство”, – сказав екс-президент.

Він додав, що покаже, кого реально боїться грузинський уряд і ким будуть лякати народ, якщо Саакашвілі пустять до країни. За його словами, між ним і грузинським народом нема “ніяких фільтрів”.

Нагадаємо, 28 червня, суд Грузії засудив колишнього президента Міхеїла Саакашвілі заочно до шести років ув’язнення за звинуваченнями у зловживанні повноваженнями.

В січні Саакашвілі заочно засудили до трьох років ув’язнення через звинувачення в приховуванні доказів у справі про вбивство грузинського банкіра. Він відкидав ці звинувачення, називаючи їх політично вмотивованими.

Саакашвілі був президентом Грузії з 2004 по 2013 рік. Він втратив грузинське громадянство в 2015, коли прийняв громадянство України і отримав посаду голови Одеської облдержадміністрації.

Він полишив посаду в листопаді 2016 року і став опонентом президента України Петра Порошенка, якого він звинувачував у корупції.

Офіційна влада Грузії заявляє, що буде домагатись екстрадиції Саакашвілі.