Робітники шахти «Нововолинська» проводять акцію протесту із вимогою виплати боргів із зарплати

У Волинській області вже другу добу перебувають під землею 40 робітників шахти №10 «Нововолинська», проводячи акцію протесту із вимогою виплати боргів із зарплати.

Цю інформацію підтвердив голова первинного осередку Незалежної профспілки гірників України на шахті Василь Прадід.

За його словами, робітники 1- 4 змін (40 людей) вчора, 2 липня, після зборів колективу спустилися в шахту і не піднімаються звідти вже другу добу.

Основні вимоги: виплата заборгованості із заробітної плати за 3 місяці, що становить 7 млн грн, та відновлення фінансування на добудову шахти №10.

«Ми маємо телефонний зв’язок із гірниками. Вони чекають результату і не збираються виїжджати, допоки їм не заплатять хоча б заборговану зарплату», – зазначив Прадід.
Прадід додав, що на стан здоров’я поки ніхто не скаржиться, в разі потреби в копальню спуститься медичний працівник.

Інформацію про акцію протесту на шахті підтвердив і голова Поромівської об’єднаної громади, на території якої розташована шахта, Євгеній Недищук. За його словами, шахтарі обурені тримісячною невиплатою зарплати.

«Шахтарі хочуть грошей за виконані роботи. Ми прийняли низку звернень на сесії і до Кабміну і прем’єр-міністра. Там дуже великий борг. Гірники обурені і налаштовані рішуче. Можливо, доведеться їм їхати до Києва», – зазначив Недищук.

ДП Шахта № 10 «Нововолинська» – державна вугільна копальня, що знаходиться на стадії будівництва, розпочатого у 1980-х роках. Фінансування будівництва має здійснюватися із держбюджету.