У посольстві США закликали РФ звільнити український політв’язнів

У посольстві США в Україні після ухвалення нового вироку активісту Володимиру Балуху закликають Росію негайно звільнити політичних ув’язнених.

“Кримського активіста Володимира Балуха, який з березня голодує в знак протесту, … засудили до 5 років в’язниці за дуже сумнівним звинуваченням. Росія повинна звільнити політв’язнів ЗАРАЗ”, – йдеться в повідомленні посольства у Twitter.

Нагадаємо, 5 липня, підконтрольний Росії Роздольненський районний суд засудив українського активіста Володимира Балуха до п’яти років колонії загального режиму і штрафу 10 тисяч рублів (близько 4 тисяч гривень) у другій кримінальній справі проти нього.

15 червня суд продовжив запобіжний захід у вигляді утримання під вартою українському активісту до 14 серпня.

Балух продовжує безстрокове голодування, яке він оголосив 19 березня 2018 року.

ФСБ Росії затримала Володимира Балуха 8 грудня 2016 року. Співробітники ФСБ стверджували, що знайшли на горищі будинку, де живе Володимир Балух, 90 патронів і кілька тротилових шашок. Суд в анексованому Криму визнав Балуха винним у зберіганні боєприпасів і засудив його до 3 років і 5 місяців позбавлення волі в колонії-поселенні, а також штрафу в розмірі 10 тисяч рублів.

Захист Балуха і правозахисники стверджують, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію – через прапор України на подвір’ї його будинку.

МЗС України і міжнародні правозахисні організації наполягають на звільненні Балуха.