Велика Британія підтримає Україну на Брюсельському саміті

Велика Британія підтримуватиме Україну під час саміту Північноатлантичного Альянсу, який проходитиме 11-12 липня у Брюсселі.

Про це заявив генеральний директор Міністерства закордонних справ Великої Британії з безпекових та консульських питань Філіп Бартон під час зустрічі з секретарем Ради національної безпеки і оборони України Олександром Турчиновим, повідомили у прес-службі РНБО.
«Велика Британія підтримувала і в подальшому підтримуватиме демократичну незалежну Україну, зокрема, і під час найближчого саміту НАТО у Брюсселі», – наголосив Бартон.
Він також привітав секретаря РНБО із ухваленням закону «Про національну безпеку України», зазначивши, що Велика Британія «підтримує позитивні зміни в секторі безпеки і оборони вашої держави і надалі готова допомагати подальшому реформуванню України».
«З боку нашого близького партнера України ми побачили велику підтримку після подій в Солсбері. Ми це надзвичайно цінуємо», – додав гендиректор МЗС Великої Британії.
У свою чергу Турчинов підкреслив, що закон про національну безпеку України є «важливим кроком в напрямку європейської та євроатлантичної інтеграції».
Співрозмовники обговорили потенційні напрямки військово-технічної співпраці між Україною та Великою Британією. «Нам потрібна нова якість в цьому питанні», – сказав Турчинов. Він наголосив, що Україна зацікавлена у спільних інвестиційних проектах в оборонно-промисловому комплексі з партнерами з країн-членів НАТО.
Також сторони обговорили питання співробітництва України та Великої Британії у забезпеченні кібербезпеки, протидії інформаційній агресії, а також співпраці спецслужб, зокрема, розвідок.
Під час зустрічі йшлося і про необхідність продовження санкцій проти країни-агресора Росії, та негативний вплив на енергетичну і безпекову ситуацію в Європі через будівництво газопроводу «Північний потік-2».