В Україні заборонили кіоски на тротуарах

В Україні ввели заборону на установку тимчасових споруд, рекламних та інших конструкцій на пішохідних зонах тротуарів.

Про це заявив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе, повідомляє прес-служба міністерства.

Зазначається, що відповідна норма міститься в нових державних будівельних нормах (ДБН) В.2.3-5: 2018 Вулиці та дороги населених пунктів, що набирає чинності з 1 вересня.

“Пішохідні зони на те і називаються “пішохідними”, оскільки призначені для пішоходів, для їх зручності та комфорту в пересуванні. Тому логічно, що на цих шляхах не потрібно встановлювати рекламні конструкції, кіоски, розміщувати люки та дощоприймачі, адже це заважає безперешкодному руху по тротуарах і навіть може нести небезпеку для пішоходів”, – пояснив нововведення Парцхаладзе.

У Мінрегіоні також зазначили, що, згідно з новими ДБН, на пішохідних зонах тротуару не допускається встановлення дорожнього огородження та опор, рекламних конструкцій, тимчасових споруд (торговельних кіосків, павільйонів, лотків, яток і т. п.), люків і дощоприймачів; сходів і ґанків будівель та інше.