Кораблі ВМС США увійшли у Чорне море для участі в навчаннях з Україною

Флагманський корабель 6-го флоту ВМС США USS Mount Whitney увійшов у суботу в Чорне море і направляється в порт Одеси, щоб взяти участь в американсько-українських військово-морських навчаннях Sea Breeze 2018.

Результат пошуку зображень за запитом "USS Mount Whitney"

Про це повідомило командування 6-го флоту, яке базується в Неаполі.

“Корабель Mount Whitney увійшов у Чорне море 7 липня для проведення операцій по забезпеченню безпеки на морі і зміцнення регіональної морської стабільності, а також поліпшення підготовки військово-морських сил союзників і партнерів НАТО. В рамках цієї місії корабель візьме участь у навчаннях Sea Breeze 2018”, – йдеться в поширеній заяві. У п’ятницю з тими ж цілями в Чорне море увійшов ракетний есмінець USS Porter, додало командування.

Як зазначається у заяві, “у ході навчань відпрацьовуватимуться різні завдання, в тому числі припинення незаконної діяльності на морі, протидія в повітрі і під водою, десантні, а також пошуково-рятувальні операції”. Передбачається, що в цьому році навчання пройдуть з 9 по 21 липня і охоплять північно-західну частину моря.

Sea Breeze проводяться щорічно, починаючи з 1997 року відповідно до “Меморандуму про порозуміння та співробітництво з питань оборони та військових відносин” між Україною і США. Вчення відкриті і для інших країн.