В Україні стартують міжнародні військові навчання Sea Breeze-2018

В Одесі сьогодні стартують міжнародні військові навчання «Сі Бриз-2018» (Sea Breeze-2018).

Як повідомляє прес-центр командування Військово-морських сил Збройних сил України, в них візьмуть участь військовослужбовці 19 країн: Болгарії, Великої Британії, Італії, Греції, Грузії, Данії, Естонії, Канади, Литви, Норвегії, Румунії, Польщі, США, Туреччини, Швеції, Індії, ОАЕ та Молдови.

«Тема навчань – планування та проведення багатонаціональної морської операції з безпеки в кризовому регіоні. Керівник навчань від України – заступник командувача ВМС ЗС України Олексій Неїжпапа, з американської сторони – командир тактичного об`єднання «65» Шостого флоту ВМС США, капітан 1 рангу Метью Ліман», – повідомили в прес-центрі.

Як зазначається, комплексні навчання складаються з трьох фаз: прибуття учасників, планування операції відповідно до стандартів НАТО та практичні дії сил.

Навчання пройдуть із 9 до 21 липня в Одеській та Миколаївській областях, а також у північно-західній частині Чорного моря.

Україну на «Сі Бриз-2018» представлятимуть близько трьох десятків кораблів, катерів (не лише ВМС ЗС України, а й прикордонних), авіаційна техніка та приблизно півтори тисячі військовослужбовців. Крім ВМС України й Шостого флоту США, в маневрах візьмуть участь кораблі, субмарини та підрозділи країн-членів НАТО та учасників програми «Партнерство заради миру».

«Одне з основних завдань навчань – відпрацювання управління силами морського, повітряного та наземного компонентів безпосередньо з моря. На борту американського штабного корабля USS Mount Whitney, який перебуватиме у відкритому морі, розміститься морське командування ВМС України. Для того, аби отримати практичний досвід планування та управління операціями за стандартами НАТО», – зазначають у ВМС ВС.

Sea Breeze проводяться щорічно, починаючи з 1997 року відповідно до “Меморандуму про порозуміння та співробітництво з питань оборони та військових відносин” між Україною і США. Вчення відкриті і для інших країн.