На Буковині викрили міжнародну мафію викрадачів байків із ЄС

Правоохоронці припинили на Буковині діяльність міжнародного організованого угруповання, учасники якого контрабандою ввозили до України з країн Євросоюзу викрадену мото- та велотехніку.

Про це повідомила прес-служба СБУ.

“Під час санкціонованих слідчих дій за місцями проживання зловмисників та зберігання викраденої техніки виявили 13 мотоциклів іноземного виробництва, понад 30 велобайків і велику кількість комплектуючих. За попередньою оцінкою вартість вилученої техніки становить майже 130 тисяч доларів США”, — йдеться у повідомленні.

Крім того, співробітники СБ України виявили велику суму готівкою у гривнях та іноземній валюті, а також 21 майнінгову “ферму”.

Оперативники спецслужби встановили, що троє чернівчан через зв’язки у кримінальних колах кількох країн ЄС організували механізм викрадення, розукомплектування мототехніки і велобайків відомих світових брендів. Деталі надходили в Україну під виглядом поштових відправлень заробітчан. Зловмисники реалізовували товар на території України та СНД через Інтернет.

Учасникам угруповання оголошено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28 та ст.198 КК України (Придбання, отримання, зберігання чи збут майна, одержаного злочинним шляхом).

Тривають невідкладні слідчі дії для встановлення інших осіб, причетних до протиправної схеми.