Сі Цзіньпін: Китай буде нарощувати співпрацю з арабськими країнами по нафті і газу

Китайська влада має намір нарощувати взаємодію з арабськими державами в галузі видобутку та переробки нафти, а також газу.

Про це заявив у вівторок голова КНР Сі Цзіньпін.

“Китай продовжить просувати співпрацю з арабськими країнами у нафтогазовій сфері та інших напрямках, – зазначив він, виступаючи на відкритті 8-го Форуму китайського арабського співробітництва в Пекіні. – Нам необхідно діяти з урахуванням взаємної вигоди, зміцнюючи довгострокові дружні відносини”.

За словами китайського лідера, серед перспективних напрямів взаємодії Китаю та арабських держав – атомна енергетика, а також розвиток альтернативних, екологічно чистих енергоносіїв.

Восьмий Форум китайського арабського співробітництва 10 липня починає роботу в Пекіні, в заході беруть участь представники дипломатичних та урядових кіл 21 арабської держав, а також генеральний секретар Ліги арабських держав (ЛАД) Ахмед Абу аль-Гейт. Одна з ключових завдань даного заходу – активізація та збільшення масштабів міжрегіонального торговельно-економічного співробітництва в рамках китайської урядової ініціативи “Один пояс – один шлях”.