Збільшено державне замовлення на підготовку у ВНЗ вчителів

Цьогоріч збільшено державне замовлення на підготовку у вищих навчальних закладах вчителів, фахівців IT та аграрних наук.

Про це заявила міністр освіти і науки Лілія Гриневич, коментуючи обсяги державного замовлення на підготовку фахівців, наукових та науково-педагогічних кадрів, на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів у 2018-му, яку були затверджені урядом сьогодні, 11 липня, повідомили у прес-службі МОН.
«Для наших закладів (вишів, які у сфері управління Міністерства освіти і науки – Ред.) було збільшено державне замовлення для підготовки вчителів – з 17,0% у держзамовленні 2017-го до 17,6% в 2018 році, за галуззю знань «Аграрні науки та продовольство» – з 6,7% у 2017-му до 6,9% в 2018 році, за галуззю знань «Інформаційні технології» – з 12,0% до 12,1%. В абсолютних величинах ми можемо говорити про подальше збільшення замовлення для природничих наук – на 2,4% порівняно з минулим роком, математики та статистики – на 4,4%, удвічі збільшено обсяг держзамовлення на спеціальність «Матеріалознавство», – сказала вона.
Гриневич зазначила, що при зростанні замовлення на необхідних державі фахівців зменшується замовлення на спеціальності, які популярні серед вступників, але в них немає гострої потреби на ринку праці.
«Враховуючи ситуацію та потреби ринку праці, приблизно на 5% в абсолютних величинах було зменшено замовлення за спеціальністю «Право» на денній формі навчання. При цьому у 2018 році держава взагалі не виділятиме кошти для підготовки юристів на заочній формі навчання. Також зменшено держзамовлення за галузями знань «Управління та адміністрування» – приблизно на 5,7% в абсолютних величинах, «Соціальні та поведінкові науки» – приблизно на 13,4% в абсолютних величинах, спеціальності «Готельно-ресторанна справа» – приблизно на 9% в абсолютних величинах», – пояснила Гриневич.
Міністр також підкреслила, що найбільш вагома структурна зміна в державному замовленні цього року відбулася за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Молодший спеціаліст», який здебільшого здобувають у коледжах після 9-го класу.
Вона додала, що на початку 2018 року фінансування більшості коледжів було передано на місцевий рівень, тому цього року замовлення на підготовку кадрів для цих закладів робитимуть місцеві органи самоврядування (регіональне замовлення), а відповідне державне замовлення зменшується на 17 тис. 965 місць (близько 31,4% від минулорічного обсягу).
«При цьому для коледжів у структурі державних університетів, академій та інститутів, що продовжують фінансуватися з держбюджету, держзамовлення збільшено приблизно на 5%. Це вмотивовано тим, що саме цього року вперше за тривалий час випускників 9-х класів більше, ніж торік», – пояснила міністр.
Вона наголосила, що загалом 2018 року за всіма освітньо-кваліфікаційними рівнями (бакалавр/магістр/молодший спеціаліст), на аспірантуру та докторантуру державне замовлення становить 167 тис. 016 місць, з них 152 тис. 956 місць – замовлення на підготовку фахівців за денною формою навчання.