Саміт НАТО затвердив ініціативу про створення двох нових командувань

Глави держав і урядів 29 країн НАТО затвердили створення до 2020 року 30 батальйонів і 30 авіаескадрилій, готових до розгортання за 30 днів.

Про це заявив генсек НАТО Йенс Столтенберг на прес-конференції за підсумками першого дня саміту.

“Ми взяли ініціативу “4 по 30″ – створення до 2020 року 30 батальйонів і 30 авіаескадрилій, готових до розгортання за 30 днів”, – сказав він.

Крім того, саміт затвердив створення підрозділів по кіберобороні і боротьбі з гібридними погрозами. “Ми затвердили створення центру по кіберобороні, а також підрозділ по боротьбі з гібридними загрозами”, – сказав Столтенберг.

За підсумками саміту було прийнято рішення про створення двох нових штабів Альянсу в США і Німеччині. “Ми також схвалили створення двох нових командувань у США і Німеччині”, – додав генсек альянсу.

Глави держав і урядів країн – членів НАТО також затвердили створення беззбройної місії Альянсу в Іраку, яку очолить Канада. “Ми ініціювали створення сьогодні нової навчальної місії в Іраку, і я вітаю той факт, що Канада погодилася очолити її”, – сказав Столтенберг.

У свою чергу прес-служба канадського прем’єр-міністра Джастіна Трюдо повідомила, що Канада буде керувати новою місією військових інструкторів НАТО в Іраку з осені 2018 року до осені 2019 року. “З моменту створення НАТО в 1949 році Канада грала помітну і активну роль в місіях Аальянсу по просуванню миру і безпеки, – зазначив прем’єр. – Ми пишаємося тим, що очолимо нову місію НАТО в Іраку і будемо працювати з нашими союзниками і іракською владою, щоб допомогти цьому близькосхідному регіону всанови мир і стабільність”.

Як зазначила прес-служба, завданням натовських інструкторів буде створення в Іраку ефективної системи національної безпеки і підготовка відповідних кадрів. Канада надішле в цю країну 250 інструкторів.

За його словами, на зустрічі також були затверджені національні плани збільшення воєнних витрат країн Альянсу на $266 млрд до 2024 року. “Згідно з національним планам європейських союзників і Канади, ми очікуємо збільшення витрат на оборону на $266 млрд до 2024 року”, – сказав Столтенберг.

Повідомляється також, що лідери деяких країн на саміті НАТО оголосили про виділення нових коштів і сил для місій Альянсу. “Я вітаю те, що багато лідерів оголосили про нові вклади в місію та ініціативи НАТО”, – сказав Столтенберг.