Twitter має намір видалити мільйони підозрілих акаунтів

Twitter має намір видалити десятки мільйонів підозрілих акаунтів, які могли бути створені для їх використання виключно як фейкових передплатників цієї соцмережі.

Про це повідомила в середу газета The New York Times.

Як вона зазначає, багато користувачів Twitter спеціально збільшують число своїх передплатників за допомогою ботів, щоб підвищити популярність і престиж особистого мікроблогу, які можна використовувати для розширення впливу в онлайн-просторі, а також в цілях реклами і бізнесу. Багато такі автоматично створюються акаунти продаються за гроші в тому числі невеликими фірмами, спеціально створеними для цих цілей.

Як повідомляє NYT, Twitter оголосив боротьбу фейковим передплатникам і вже з четверга має намір розпочати масштабну кампанію по їх видаленню. Соцмережа не стала називати точну кількість акаунтів, які підлягають блокуванню, однак, за даними газети, можуть бути видалені “десятки мільйонів” підозрілих облікових записів, що використовуються для збільшення числа передплатників. Загальна кількість записів у сервісі таким чином може зменшитися приблизно на 6%, пише видання.

“Ми не хочемо спонукати користувачів до купівлі фейкових акаунтів для штучного збільшення числа передплатників, так як це не є точним критерієм чийогось впливу на платформі або в світі”, – наводить газета слова одного з віце-президентів Twitter Справи Харві.

За даними NYT, ситуація з фальшивими передплатників у Twitter та їх використанням для розширення свого політичного і комерційного впливу в соцмережах привернула увагу влади деяких штатів США і низки законодавців в американському Конгресі. Вони виступили з закликом до Федеральної комісії з торгівлі США втрутитися в ситуацію.