Нардепу Савченко суд сьогодні обиратиме запобіжний захід

Шевченківський районний суд Києва 12 липня проведе засідання щодо продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою народного депутата Надії Савченко, термін якого закінчується 13 липня.

У вівторок, 10 липня, суд відклав розгляд цього питання через неявку адвокатів. Суд зазначив, що в разі повторної неявки захисників може бути розглянуто питання про призначення Савченко безкоштовних державних адвокатів. За словами адвоката Олександра Шадріна, суд не враховує графік адвокатів.

«Він повідомив, що у вівторок був присутній в Апеляційному суді Києва на час розгляду скарги, поданої на негативне рішення Печерського районного суду Києва за позовом про порушення принципу невинуватості стосовно Савченко. Крім того, Шадрін зазначив, що в нього та інших захисників підозрюваної є й інші важливі судові процеси».

Як відомо, 10 липня клопотання прокуратури про продовження арешту нардепа Надії Савченко направили на повторне визначення слідчого судді. На засідання суду захист нардепа заявив відвід прокурору після заяви про відвід судді

Раніше суд у справі Савченко відмовив у відводі судді Хардіної, яка наразі розглядає відвід судді Мелешек.

Нагадаємо, соратниця Савченко повідомила, що Надія у СІЗО дуже схудла 4 червня Служба безпеки оприлюднила висновки детектора брехні щодо справи Савченко.

22 березня Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Савченко. Перед голосуванням генпрокурор Юрій Луценко показав парламентарям відео, на якому Савченко прямо говорить, що особисто має бажання вчинити терористичний акт у Верховній Раді та підірвати не лише депутатів, але й президента та керівництво правоохоронних органів. 23 березня Савченко оголосила про голодування, заявивши про «неправильне» рішення влади її «закрити».