БПП готове відкликати одну із своїх кандидатур до ЦВК

Голова фракції “Блок Петра Порошенка” Артур Герасимов заявляє про готовність його фракції відкликати одну із своїх кандидатур до складу Центральної виборчої комісії.

Про це він заявив в кулуарах парламенту, передає ІА “Центр новин”.

Результат пошуку зображень за запитом "герасимов артур"

“Ми чули застереження відносно кількості кандидатів до складу ЦВК у поданні. Фракція БПП готова відкликати одну зі своїх кандидатур, для того, щоб вирішити це питання”, – повідомив А.Герасимов.

На запитання, кого фракція “БПП” може відкликати, Герасимов відповів, що якщо після наради о 12.00 з лідерами фракцій та головою Верховної Ради Андрієм Парубієм, яку пропонує провести “БПП”, буде “публічна позиція всіх лідерів фракцій, що вони готові голосувати, ми зберемо засідання фракції і приймемо рішення”.

При цьому він не уточнив, про яку з кандидатур йдеться конкретно.

Нагадаємо, на початку лютого 2018 року президент України Петро Порошенко вніс до парламенту подання щодо оновлення складу Центрвиборчкому: Алли Басалаєвої, Наталії Бернацької, Михайла Вербенського, Андрія Євстігнєєва, Ірини Єфремової, Ольги Желтової, Олега Конопольського, Світлани Кустової, Ольги Лотюк, Віталія Плукаря, Євгена Радченка, Тетяни Сліпачук, Леонтія Шипілова та Тетяни Юзькової.

Проблема з ухваленням рішення полягає в тому, що вакантних місць у ЦВК 13, а кандидатів – 14. Як відомо, строк повноважень більшості членів Центрвиборчкому давно добіг кінця.

Минулого пленарного тижня, 5 липня, у плані роботи Ради було питання оновлення Центрвиборчкому. Парубій запропонував депутатам шляхом рейтингового голосування визначитися, чи переходити до оновлення складу ЦВК, проте “за” виступили тільки 189 народних обранців (із них з “Блоку Петра Порошенка” – 117, а з “Народного фронту” – 10). Після цього фракція БПП оголосила про припинення роботи до повернення до питання оновлення ЦВК.