У Києві судитимуть директора Львівського бронетанкового заводу за розтрату коштів при закупівлі двигунів для ЗСУ – САП

Спеціалізована антикорупційна прокуратура направила до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за фактом розтрати коштів під час закупівлі двигунів для потреб Збройних сил України, фігурантом якого є директор Львівського бронетанкового заводу Роман Тимків.

Як повідомляє прес-служба САП, обвинувальний акт 11 липня направлено до Солом’янського районного суду міста Києва.

«Зібраними доказами встановлено достатні підстави для розгляду судом обвинувачення щодо директора та заступника директора ДП «Львівський бронетанковий завод», начальника Центрального бронетанкового управління ЗСУ, начальника відділу в управлінні ЦБТУ ЗСУ та засновника ТОВ «Булет Лайн» за вчинення злочинів, передбачених ч. 5 ст. 27, ч.5 ст.191, ч.2 ст.366 Кримінального кодексу України», – йдеться в повідомленні.

Під час досудового розслідування встановлено, що ДП «Львівський бронетанковий завод» виграв конкурсні торги на поставку Центральному бронетанковому управлінню Збройних сил України (ЦБТУ ЗСУ) нових двигунів В-46-6. За документами, «ЛБТЗ» придбав у ТОВ «Булет Лайн» і поставив ЦБТУ ЗСУ 40 двигунів.

«Зібрані слідством докази свідчать про те, що насправді двигуни, які надійшли на завод були не новими, а такими, що були у використанні. До того ж, ці самі двигуни у 2008–2009 вже були реалізовані на внутрішньому ринку як надлишкове майно Міністерства оборони України. Розмір збитків, завданих державі через корупційне правопорушення – понад 14 млн грн», – повідомили в прокуратурі.

За вчинення вищевказаних кримінальних правопорушень посадовцям загрожує до 12 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати відповідні посади та з конфіскацією майна.

Розслідування вказаних фактів детективами Національного антикорупційного бюро України тривало з листопада 2016 року.
У липні 2017 року особам, причетним до реалізації корупційної схеми, повідомлено про підозру.

Директор ДП «Львівський бронетанковий завод» Роман Тимків спростовував висунуті проти нього звинувачення у розтраті майна і заявляв, що на підприємстві були проведені перевірки, які не виявили завданих державі збитків.