НАТО закликає Росію звільнити всіх українських політв`язнів і заручників

Глави держав та урядів країн-членів НАТО закликали Росію звільнити всіх українських політичних в`язнів і заручників, що утримуються в окупованому Криму, на окупованих територіях Донбасу та безпосередньо в РФ.

Про це йдеться у заяві за підсумками засідання Північноатлантичної ради за участі України та Грузії в рамках саміту Альянсу у Брюсселі, йдеться у повідомленні на сайті НАТО.

”Країни-союзники та Україна засудили порушення прав людини та дискримінаційні практики російською де-факто владою проти жителів незаконно анексованого Кримського півострова, в тому числі кримських татар, а також українців та осіб, що належать до інших етнічних, політичних і релігійних груп”, – наголошується у заяві.

”Вони закликали Росію та її де-факто владу надати міжнародним моніторинговим організаціям доступ до Криму та звільнити українських політичних бранців і заручників, які утримуються під вартою у Росії, Криму та в районах сходу України, що контролюються підтримуваними Росією бойовиками”, – йдеться у заяві.

У російських арештах та в’язницях перебуває приблизно 70 українців, засуджених, зокрема, за тероризм і шпигунство. Український режисер Олег Сенцов, якого росіяни заарештували після загарбання українського Криму, з 14 травня продовжує голодний протест. Сенцов вимагає звільнення усіх українських політв’язнів, яких перетримує Росія.