Трамп провів закриту зустріч з країнами-членами Альянсу

Президент США Дональд Трамп пригрозив виходом США зі складу НАТО через суперечки про витрати на оборону.

Про це повідомило агенство dpa з посиланням на власні джерела.

“Трамп погрожує вивести США з НАТО через спори про витрати на оборону”, – пише агентство.

Під кінець засідання комісії Україна – Грузія – НАТО американський президент взяв слово і попросив вийти всіх партнерів, крім член – країн Альянсу. Він мав з ними закриту зустріч, при цьому скасувавши всі заплановані у своєму графіку заходи.

Пізніше стало відомо, що переговори з президентом України відбулися.  Зустріч Порошенка і Трампа тривала близько 20 хвилин. Було обговорено широкий спектр питань, включаючи “Північний потік – 2” і подальшу співпрацю в оборонній сфері.

Агенство Reuters інформує своєю чергою, що Трамп на закритій зустрічі не погрожував виходом США зі складу Альянсу. Вимогою президента є подвоєння витрат на оборону країнами – членами Альянсу.

Пізніше стало відомо, що лідери країн – членів Альянсу все ж таки взяли участь у спеціальній зустрічі, скликаній на вимогу Трампа. На ній президент США повторив тезу про необхідність членів НАТО витрачати на оборону як мінімум 2% ВВП, а в перспективі – 4%. Джерело Reuters повідомляє, що на зустрічі американський лідер звернувся на ім’я до канцлера Німеччини зі словами “Ангело, вам треба щось робити”.

Пізніше Меркель у коментарі журналістам заявила, що ця зустріч була дуже “інтенсивною”.