Під час слідчого експерименту було підірвано декілька мінометів “Молот” та “Сані” – Міноборони

Під час слідчого експерименту з метою встановлення причини вибуху міномета під час навчань на Рівненському полігоні було підірвано декілька мінометів “Молот” та “Сані”.

Про це заступник міністра оборони Ігор Павловський розповів на засіданні парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони, передає Уніан.

За його словами, підрив міни в каналі ствола мінометів двох різних конструкцій призвів до одного і того ж результату — руйнування ствола.

“Також ми підірвали паралельно міномет Б-11, за тією ж методикою, і отримали ті самі результати. Після цього усю зброю — перший міномет, який підірвався в ході виконання завдань і 4 міномети, які ми вчора підірвали під час слідчого експерименту, ми передали до Інституту судових експертиз для з’ясування остаточних причин і проведення аналізу, що стосується конструктивних особливостей матеріалу, з якого вони зроблені”, – розповів Павловський.

Також він додав, що в ході виконання стрільб на полігоні мало місце подвійне зарядження міномета, внаслідок чого сталася трагедія.

За словами Павловського, що стосується конструктивних особливостей, то ситуація з’ясується після проведення хімічного аналізу матеріалів, з яких виготовлено міномет.
Окрім того, він розповів, що на сьогодні порушено кримінальне провадження стосовно дотримання техніки безпеки під час навчань. “Дії кожного військовослужбовця будуть відновлені і встановлено, що саме спричинило цю трагічну подію на навчаннях”, – запевнив Павловський.