Держсекретар США закликав союзників приєднатися до економічного тиску на Іран

Державний секретар США Майкл Помпео закликав союзників і партнерів Вашингтона надати економічний тиск на Іран.

Відповідне повідомлення він опублікував у четвер на своїй сторінці в Twitter незадовго до зустрічі в Брюсселі з міністрами закордонних справ країн Європейського союзу і верховним представником ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федерікою Могеріні.

“Ми попросимо наших союзників і партнерів приєднатися до нашої кампанії економічного тиску на іранський режим, – написав Помпео. – Ми повинні припинити всі джерела фінансових коштів, що зупинити тероризм і війну, що ведеться чужими руками. Ніколи не можна передбачити, коли Іран знову може спробувати розпалити тероризм, насильство і нестабільність в одній з наших країн”.

Помпео також звинуватив Іран у підтримці тероризму і постачання зброї в регіони конфліктів у Близькосхідному регіоні. “Іран продовжує направляти зброю по всьому Близькому Сходу, кричуще порушуючи резолюцію Ради Безпеки ООН, – написав держсекретар США. – Іранський режим хоче спровокувати проблеми скрізь, де тільки може. Ми несемо відповідальність за те, щоб зупинити це”.

Обвинувачення США на адресу Ірану, пов’язане з тероризмом, звучали раніше неодноразово. Так, 10 липня представник Держдепартаменту стверджував, що Іран використовує свої посольства для організації терактів. Офіційний представник іранського МЗС Бахрам Гасемі назвав такі звинувачення безглуздими і необґрунтованими і зазначив, що подібні висловлювання “є психологічною війною проти іранських диппредставництв по всьому світу”.