Власники машин з іноземною реєстрацією подали до суду позов проти Кабміну

Власники автомобілів з іноземною реєстрацією подали позов проти Кабінету міністрів України, який своєю постановою розширив повноваження поліцейських з контролю над митною службою.

Про це повідомила в четвер прес-служба Окружного адміністративного суду Києва.

“В суд надійшов позов від Всеукраїнської організації “Автоєвросила” до Кабінету міністрів України щодо постанови уряду про присутність поліцейських в зонах митного контролю”, – йдеться в повідомленні суду.

Власники автомобілів з іноземною реєстрацією просять суд визнати незаконною постанову уряду. У суді заявили, що зараз вирішується питання про відкриття провадження у даній адміністративній справі.

20 червня Кабмін у рамках експерименту для “запобігання ухилення від сплати митних платежів” розширив повноваження поліцейських з контролю над митницею. Згідно з документом, для виявлення можливих порушень поліцейські можуть цілодобово перебувати в зонах митного контролю в пунктах пропуску через державний кордон, в яких органи Державної фіскальної служби (ДФС) здійснюють митні формальності”. Поліцейські і чиновники МВС також отримали доступ до автоматизованої системи митного оформлення “Інспектор-2006”. Експеримент триватиме до кінця 2018 року.

Уряд зобов’язав МВС і ДФС кожен місяць з 1 вересня подавати звіти про хід експерименту. Також відомства повинні представити пропозиції щодо законодавчих змін за результатами експерименту. 18 червня Прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час спеціальної наради повідомив, що Кабмін спільно з МВС, Генпрокуратурою, Національним антикорупційним бюро, Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою, ДФС і СБУ розробили план дій, спрямований на боротьбу з контрабандою та тіньовими схемами на митниці.

У центрі Києва з 11 липня проходить протест власників машин з іноземною реєстрацією. Мітингувальники вимагають від депутатів Ради прийняти закон про розмитнення автомобілів з іноземними номерами. Протестувальники частково заблокували вулицю Грушевського, на якій розташовані Верховна Рада і будинок уряду. У четвер вони також заблокували всі виходи з Ради. Депутатам довелося покидати будівлю через підземні переходи.