Мей: Brexit дасть можливість укласти угоду про вільну торгівлю між Британією та США

Вихід Великобританії з Європейського Союзу надасть можливість укласти угоду про вільну торгівлю між Британією та США і скасувати бюрократичні перепони в торговельних відносинах між двома країнами.

Про це заявила британський прем’єр-міністр Тереза Мей на банкеті, влаштованому від її імені в четвер на честь президента США Дональда Трампа в Бленхеймском палаці в графстві Оксфордшир. Мову прем’єра поширила канцелярія.

“Тепер, по мірі того, як ми покидаємо Європейський Союз, у нас є безпрецедентна можливість зробити більше. Це можливість досягти угоди про вільну торгівлю, яка створить робочі місця і забезпечить економічне зростання як тут, у Великобританії, так і по всіх Сполучених Штатах. Це також дасть можливість прибрати бюрократичні бар’єри, які розчаровують лідерів ділового світу по обидві сторони Атлантики. І це можливість сформувати майбутнє світу за допомогою співробітництва і передових технологій, таких як штучний інтелект”, – зазначила Мей у своєму виступі на банкеті.

На вечері, крім лідерів двох країн, присутні глави великих ділових компаній, що працюють у фінансовому, туристичному, інженерному, технологічному, фармацевтичному, продовольчому і оборонному секторах економіки. За словами британського прем’єра, бізнес-лідери, що зібралися в палаці, є представниками британських компаній, які забезпечують у США близько чверті мільйона робочих місць. “Всього ж від штату Мен до Аляски більше мільйона американців працює на британські компанії”, – повідомила прем’єр.

Вона також нагадала, що Великобританія є найбільшим світовим інвестором в економіку США, забезпечуючи близько п’ятої частини всіх зарубіжних інвестицій в країну. “Ми інвестуємо на 30% більше, ніж наш найближчий конкурент, більш ніж в 20 разів більше, ніж Китай інвестує, і більше, ніж Франція та Німеччина разом узяті”, – заявила глава британського уряду.