Трамп говоритиме на зустрічі з Путіним про нерозповсюдження ядерної зброї

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив, що говоритиме на зустрічі з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним, яка відбудеться 16 липня у Гельсінки (Фінляндія), про нерозповсюдження ядерної зброї.

Про це американський лідер сказав на спільній з прем`єр-міністром Великої Британії Терезою Мей прес-конференції у Бакінгемширі (Сполучене Королівство), що транслювалася на сайті Білого дому.

”Я зустрічатимуся з президентом Путіним у понеділок… Ми з президентом Путіним говоритимемо про ряд справ: Україну, Сирію, говоритимемо про інші регіони Середнього Сходу. Я говоритиму про нерозповсюдження ядерної зброї”, – зазначив Трамп.

Він додав, що США та Росія володіють значним ядерним арсеналом, який постійно оновлюються обома країнами. ”І це дуже погана політика. У нас немає вибору, але ми потужно великі, і вони дуже великі, і тому я говоритиму про нерозповсюдження ядерної зброї”, – сказав Трамп.

Він поставив Сполучені Штати на перше місце за ядерним арсеналом, Росію – на друге, а Китай – на третє.

«І усі ми говоритимемо про це. Як на мене, це стало би величезним досягненням, якби ми могли зробити щось з ядерним нерозповсюдженням. І ми говоритимемо про інші речі. Я знаю, що ви спитаєте, чи говоритимемо ми про втручання у вибори, і я порушу це питання», – сказав Трамп.

У цьому зв`язку він висловив сподівання, що США матимуть хороші відносини з Росією. ”Я думаю, що прем`єр-міністр (Тереза Мей) погодилася би, якби у нас були хороші відносини з Росією, Китаєм і іншими країнами, це було би хорошою справою, а не поганою. І сподіваюся, що це станеться”, – сказав президент США.

Окремо Трамп висловив незадоволення заявами, що він нібито «любить Росію». «Я люблю Сполучені Штати, але я би хотів порозумітися з Росією, Китаєм і іншими країнами», – наголосив він.

При цьому Трамп зауважив, що не має великих очікувань від зустрічі з Путіним. ”Я не їду туди з великими очікуваннями, але ми, може, вийдемо з дуже несподіваними результатами, але відносини дуже важливі”, – додав американський лідер.