Нардеп Пашинський назвав звернення керівника секретаріату комітету ВР Блистів “помстою та обраною лінією захисту”

Звернення керівника секретаріату комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони Тетяни Блистів до правоохоронних органів щодо погроз фізичної розправи на її адресу з боку народного депутата України та голови цього комітету Сергія Пашинського є помстою та обраною лінією захисту.

Про це Пашинський написав на своїй сторінці у Facebook.
”Її звернення до правоохоронних органів – не більше, ніж помста та обрана лінія захисту. Очевидно, що я готовий брати участь у будь-яких процесуальних діях, передбачених законом. Очевидно, що все це ніяким чином не знімає провини за вчинений нею злочин, за який відповідати їй доведеться особисто перед законом”, – зазначив він.
За його словами, Блистів причетна до присвоєння сотень тисяч гривень із заробітного фонду помічників народних депутатів.
”За останніх декілька років нею просто було шахрайським методом присвоєно декілька сотень тисяч гривень із заробітного фонду помічників народного депутата. Для прикладу – без мого відому, підробивши мій підпис та документи – вона нарахувала своїй доньці та ще декільком особам в статусі моїх «помічників» понад мільйон гривень тільки за цей рік. Причому ці нарахування відбувалися за рахунок інших помічників, які і написали ще два тижні тому заяву про злочин та шахрайство”, – повідомиа Пашинський.
За твердженням голови комітету, після того, як стало відомо, що щодо неї відкрито кримінальне провадження за шахрайство з використанням службового становища, він покликав її та запропонував надати пояснення з приводу зазначених фактів.
”Оскільки відповідей не було, їй було дуже коректно рекомендовано звільнитися за власним бажанням. Єдине, що можна трактувати за погрозу у нашому спілкуванні, було – «Тетяна, я сподіваюся, вас перевиховають у Качанівській колонії». У відповідь я почув – «Я вас посаджу!» та «Та ви не знаєте з ким зв’язалися!», – зазначив Пашинський.
При цьому, голова комітету підкреслив, що жодних мотивів «погрожувати вбивством» у нього ”не було і бути не може”.
Також він повідомив, що Блистів пропрацювала з ним понад 12 років, а також багато років вона ”керувала фактично усім комітетом, та була матеріально відповідальною особою”, маючи в своєму розпорядженні його факсиміле та всі доручення на отримання грошей.
16 липня генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Служба безпеки України розслідуватиме кримінальне провадження за заявою керівника секретаріату комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони Тетяни Блистів щодо погроз фізичної розправи на її адресу з боку народного депутата України та голови цього комітету Сергія Пашинського.
Відповідну заяву про погрози вона написала написала на ім`я Луценка, кримінальне провадження було зареєстроване та передане за підслідністю до СБУ.
Луценко повідомив, що під час розслідування провадження будуть проведені всі необхідні слідчі дії.
При цьому генпрокурор уточнив, що до завершення канікул у Верховній Раді України стане зрозумілим, чи є підстави знімати депутатську недоторканність із Пашинського.