60 дітей отруїлися в заміському дитячому закладі оздоровлення та відпочинку “Яструбок”

У Донецькій області в заміському дитячому закладі оздоровлення та відпочинку “Яструбок” отруїлися 60 дітей.

За даним фактом розпочато розслідування. Про це повідомив прес-секретар Генеральної прокуратури України Андрій Лисенко на своїй сторінці у Facebook.

Інцидент стався в с. Соснове Лиманського району в понеділок, 16 липня.

“Після вечері 60 дітей відчули недомагання, підвищення температури та нудоту. Наразі шпиталізовано 33 дитини до медичних закладів міст Слов’янська, Краматорська та Лимана із симптомами гострого кишкового отруєння. Ухвалено рішення щодо госпіталізації всіх дітей, які відчули нездужання. Вік госпіталізованих – від 9 до 16 років”, – написав прес-секретар.

За даним фактом до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за ч. 1 ст. 325 (“Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням) КК України.

Всього в таборі на оздоровленні перебуває 134 дитини. Наразі вживають заходів для встановлення причин масового отруєння дітей та притягнення винних до відповідальності. Також відібрано зразки їжі, якою годували дітей.

2 липня у приватному таборі “Славутич” у Переяслав-Хмельницькому районі сталося масове отруєння дітей, які приїхали на підготовку до змагань. Всього постраждало 12 дітей. Представники табору заперечували, що діти отруїлися в їхній їдальні.

У Державній службі України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів повідомили, що причиною отруєння дітей став зіпсований йогурт, який тренери табору видали дітям.